Mistrovství Evropy v podvodním ragby

Česká reprezentace v podvodním ragby se koncem června 2022 zúčastnila, z důvodu omezení Covid, o rok odloženého Mistrovství Evropy v norském Stavangeru. Družstvo bylo složeno celkem z 15 hráčů. Nejvíce 9 hráčů bylo zastoupeno z PF České Budějovice a po 3hráčích z mistrovského Triton Beroun a KP Pardubice.
V jedné ze dvou základních skupin se postupně prohrála z družstvy Norska 0:11 a Švédska 0:2 a vyhrála s družstvy Španělska 12:1 a Velkou Británie také 12:1.

Obsadila 3. místo ve čtvrtfinále prohrála s družstvem Dánska 0:7 a následně těsně vyhrála s častým soupeřem družstvem Rakouska 1:0 a v boji o 5. místo prohrála i přes bojovný výkon s družstvem Švédska 0:3.

Obsadili jsme celkové 6.místo, které zatím odpovídá naší momentální výkonosti.

Musím pochválit všechny hráče za jejich přístup k zápasům, vzornou reprezentaci a dobrou partu.

Vyzdvihnout Roberta Poláka , který obsadil s 9 góly z 25 českých 7. místo mezi střelci ze všech 145 mužských hráčů celého ME.

Ženskou reprezentaci se jako již několik let nepovedlo sestavit v dostatečném počtu pro výjezd na ME.

Celkové vítězství vybojovala reprezentace Německa, která ve finále po prodloužení porazila na penalty Dánsko a 3. místo skončilo zklamané domácí Norsko, které s souboji o 3. místo porazilo Finsko.
více na https://ecuwr2022.com/

Trenér reprezentace v podvodním ragby
Jan Rejda