Oznámení o zpracování osobních údajů

Oznámení o zpracování osobních údajů za účelem poskytování informací o novinkách v potápění, z činnosti SČP a o nabídce jeho služeb

Svaz českých potápěčů, z.s. (dále jen SČP), IČ 63836114, Na Strži 1837/9, 140 00 Praha 4, je pro účely zpracování osobních údajů správcem údajů, které nám Vy, jako subjekt údajů poskytnete. Ochrana osobních údajů je pro nás velmi důležitá, proto vždy postupujeme v souladu s předpisy. Shromažďujeme a zpracováváme pouze ty kategorie Vašich osobních údajů popsané v bodě 2, které nezbytně potřebujeme pro naplnění účelu popsaného v bodě 1.

V případě dotazů souvisejících se zpracováním osobních údajů se můžete na nás obracet prostřednictvím telefonu Sekretariátu +420603419283 nebo emailu diver@svazpotapecu.cz .

1. Proč údaje potřebujeme

Oznamujeme Vám, že Vaše údaje potřebujeme, abychom Vám mohli za účelem poskytovat informace o novinkách v potápění, z činnosti SČP a o nabídce jeho služeb.

2. Jaké údaje potřebujeme

Pro uvedený účel od Vás potřebujeme následující osobní údaj:

• e-mailová adresa

3. Jak s údaji pracujeme

Osobní údaje jsou u nás důsledně chráněny. Zpracování osobních údajů probíhá manuálně i v elektronických informačních systémech, které podléhají fyzické, technické i procedurální kontrole. Za účelem ochrany dat máme nastavené bezpečnostní mechanizmy zahrnující technická, organizační a personální opatření.

4. Jak dlouho údaje držíme

Vaše osobní údaje, které máme k dispozici pouze na základě Vašeho souhlasu s jejich zpracováním, budou uchovávány až do okamžiku, kdy nám oznámíte, že Vámi poskytnutý souhlas odvoláváte. Tímto okamžikem my Váši e-mailovou adresu z naší databáze vymažeme. K tomuto účelu doporučujeme případně využít pokyny na rozesílaných informacích.

5. Jaká jsou Vaše práva

Každý, jehož osobní údaje zpracováváme, může požadovat informaci o zpracovávání svých osobních údajů a přístup k nim. SČP je oprávněn v případech, jsou-li žádosti podané subjektem údajů zjevně nedůvodné nebo nepřiměřené, zejména protože se žádosti opakují, požadovat za poskytnutí informace o zpracovávaných osobních údajů subjektu přiměřenou úhradu, nepřevyšující náklady nezbytné na poskytnutí informace. Ze stejných důvodů lze i odmítnout žádosti vyhovět. Pokud zjistíte, nebo se domníváte, že se zpracování osobních údajů provádí v rozporu s ochranou Vašeho soukromého a osobního života nebo v rozporu s právními předpisy, nebo že jakékoliv námi zpracovávané Vaše osobní údaje nejsou správné nebo úplné, máte možnost požádat o vysvětlení a zejména požadovat, abychom odstranili takto vzniklý stav, tj. opravu, omezení nebo výmaz vašich osobních údajů. V určených případech zpracování v oprávněném zájmu SČP máte rovněž možnost uplatnit právo na vznesení námitky vůči zpracování, v těchto případech, pokud tomu nebrání jiný zákonný titul, příslušnou operaci zpracování ukončíme. V případě poskytnutého souhlasu se zpracováním ho můžete kdykoliv odvolat. Pro uplatnění žádosti nás kontaktujte prostřednictvím stanovených komunikačních kanálů SČP. Po předepsané identifikaci žadatele Vás budeme o vyřízení Vaší žádosti v souladu s příslušnými zákonnými požadavky informovat v zákonem stanovené lhůtě.

V případě, že si přejete se na nás obrátit s podnětem nebo stížností, jak jsme zpracovali Vaše osobní údaje, kontaktujte, prosím, pracovníky sekretariátu SČP + 420603419283, případně prostřednictvím emailu diver@svazpotapecu.cz , nebo písemně na adresu Svaz českých potápěčů, z.s. , Na Strži 1837/9, 140 00 Praha 4. Váš podnět bude předán odpovědné osobě SČP, která se jím bude následně zabývat a bude s Vámi spolupracovat při jeho vyřešení. Pokud se i nadále domníváte, že s Vašimi osobními údaji nebylo zacházeno přiměřeně podle zákona, můžete se obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů

statutární zástupci

MUDr. Pavel Macura, prezident SČP

Ing. Jaroslav Hudec, viceprezident SČP

Svaz českých potápěčů, z.s.

Na Strži 1837/9

www.svazpotapecu.cz