Pořadí evropského poháru OP

Češi ovládli celkové pořadí evropského poháru

Seriál evropského poháru pokračoval v chorvatském Fužine (26.6. - 27.6.). I pro toto kolo byly v plánu disciplíny tyče, M-kurz a sjíždění. Individuální disciplíny se plavaly v sobotu, týmová soutěž proběhla v neděli. Naši závodníci se opět ve startovním poli neztratili.

V dopoledních tyčích se na třetím místě mezi muži umístil Jakub Valníček, který nestačil na ukrajinského Maksyma Kotova a Josipa Štefaniče z Chorvatska. Naše ženy byly ještě úspěšnější a stupně vítězů zcela opanovaly v pořadí Dominika Benešová, Barbora Svobodová a Radka Němečková. Odpoledne se plavala zrádná disciplína M-kurz. I přesto, že naši muži plavali rychle, nepovedlo se ani jednomu z nich prodrat na stupně vítězů, protože zaznamenali příliš velké odchylky v cílovém pásmu. Mezi ženami naše barvy také předváděly příliš velké odchylky v cíli. Na třetí místo, díky nejrychlejšímu času ze všech, to však stačilo Dominice Benešové, kterou přesnějším průjezdem v cíli porazily Mariia Kuzmina z Ukrainy a Ema Ivetić z Chorvatska. Do nedělního závodu český tým nasadil dvě družstva. Mužské ve složení Jakub Němeček, Jakub Valníček a Jiří Petržilka. Dámský tým tvořily Dominika Benešová, Štěpánka Kolářová, Radka Němečková a Barbora Svobodová. Obě družstva si vedla dobře. Mužské se umístilo na druhém místě, když nestačilo pouze na tým Maďarska. Ženy ve své kategorii zvítězily.

V rámci finále evropského poháru byly vyhlášeny i celkové výsledky celého seriálu, do kterého se počítaly čtyři závody ze šesti plavaných. V ženách Češky pohár ovládly. Na první místě se umístila Zuzana Dvořáková, následována Dominikou Benešovou a Barborou Svobodovou. Muži nezůstali příliš pozadu, když první místo obsadil Jakub Němeček a třetí Jakub Valníček. V kategoriích národů i klubů naši závodníci, i závodnice, získali taktéž první místa.

Letošní evropský pohár hodnotil trenér reprezentace Jakub Němeček pozitivně. „I přes trvající proti covidová opatření bylo možné zúčastnit se závodů evropského poháru, což našim sportovcům, doufám, prospěje směrem k vrcholu sezóny, kterým je letos v srpnu konané Mistrovství Evropy v Estonsku. Jsem rád, že i přes zavřené bazény reprezentanti nezaháleli, a i když od konkurence víme, že jejich restrikce nebyly tak přísné, byli jsme schopni se s nimi měřit. Věřím, že se nám do srpna podaří formu ještě zvednout.“

Jakub Němeček
státní trenér