Login

Světový pohár 2013

Závody Světového poháru, hlavně jeho první polovinu (1. a2. závod), velmi ovlivnilo počasí. První závod světového poháru uspořádali karlovarští potápěči na Jesenici u Chebu, v ještě téměř v zimních podmínkách, i když byl konec května. Zima, déšť a hlavně silný vítr nejsou tím, co by si nejen závodníci, ale i pořadatelé a rozhodčí přáli mít na závodech. Přesto se s těmito podmínkami naši reprezentanti docela dobře vypořádali. V disciplině „Hvězda“ obsadili naši závodníci první 3 místa. Zvítězil Jakub Němeček před Janem Skružným a Ondřejem Černým. V ženách zvítězila Zuzana Štěpánková, Zuzana Dvořáková obsadila 3. místo. Ve sjíždění družstvo žen bylo2. adružstvo mužů 3. V rychlostním orientačním závodě mužů na100 mobsadili naši závodníci opět první 3 místa. Zvítězil v mužích Jakub Němeček, před Janem Skružným a Radkem Silným, v ženách zvítězila Zuzana Dvořáková, na třetím místě se umístila juniorka Eliška Šimůnková.

Ani další závod světového poháru nepřinesl, co se týkalo počasí, lepší podmínky. V závodě, který se konal 31. května až 1. června na jezeře Störitzsee v Německu získala v disciplině „MONK“ naše ženská dvojice ve složení Zuzana Dvořáková a Eliška Šimůnková 1. místo. V disciplině „Hvězda“ se podařilo Ondřeji Černému obsadit na 3. místo.

Třetí kolo světového poháru se konalo v Chorvatsku, ve Fužine. V ženách opět v disciplině Mkurz zvítězila Zuzana Dvořáková, v mužích Ondřej Černý obsadil 3. místo. Ve sjíždění excelovala obě naše družstva (mužů i žen) – obsadila 1. místo. V ženách ve složení Dvořáková Zuzana, Šimůnková Eliška, Žížalová Lucie a v mužích plavali Černý Ondřej, Němeček Jakub, Silný Lubomír a Skružný Jan.

Spolu se 3. kolem SP OP se konalo i vzpomínkové setkání 40. výročí konání prvního Mistrovství světa v orientačním potápění 1973, které se konalo na nedalekém jezeře Lokve, na které byli jeho tehdejší účastníci pozvání.

Poslední závod – finále světového poháru pro rok 2013 se konal v malebném středisku v rakouském Maltschachru. Zuzana Dvořáková v tomto závodě opět zvítězila (v tomto roce již 3. vítězství v závodech SP).