Login

Jaro nabité podvodním hokejem

Poslední dva dubnové víkendy musely jít všechny aktivity, vyjma podvodního hokeje, pro české vyznavače tohoto sportu stranou. 22. dubna 2023 hostily České Budějovice již tradiční mezinárodní turnaj v podvodním hokeji – BUD PIG CUP. Poslední dubnový víkend vyjela ženská reprezentace na dvoudenní turnaj Euroclubs do Berlína. Jak to všechno proběhlo se podrobněji dočtete v příloze, kde najdete i fotodokumentaci. a výsledkové listiny Zde jen stručně výsledky:
BUD PIG CUP: Open division se zúčastnily tři české týmy: Czech men, Better mix a Czech mix, které obsadily šesté, sedmnácté a osmnácté místo. V Ladies divizi se český ženský výběr (s názvem Red lip blennies) umístil na druhém místě ze šesti startujících týmů.
Euroclubs: Český ženský výběr obsadil konečné páté místo v rámci Sub top skupiny v Ladies division.
Za český podvodní hokej
Jitka Richtová

14. ročník mezinárodního turnaje v podvodním hokeji - BUD PIG CUP

Možná jen pár pejskařů podiveně kroutilo hlavou, když 22. dubna, v sobotu ráno procházeli kolem českobudějovické plovárny, ke které se stahovali cizojazyčně mluvící lidé, kterým přes rameno visely tašky a z nich trčely ploutve. Ale možná se už také ničemu nedivily, protože předposlední dubnová sobota patří již několik let mezinárodnímu turnaji v podvodním hokeji – BUD PIG CUP, jehož čtrnáctý ročník se konal právě letos. Na Sokolský ostrov se sjelo celkem dvacet čtyři týmů napříč Evropou. Víc už se jich v rámci tohoto jednodenního turnaji ani nemůže utkat! Osmnáct týmů soupeřilo v rámci Open division, tedy divize pro mužské a smíšené týmy a šest týmů v Ladies division, divize pro ženské týmy, případně týmy složené z hráčů do 14 let.

Česko mělo své zástupce v obou divizích. Do Open division vyslalo hned tři týmy: Czech men (mužský výběr), Czech mix (tým složený převážně ze začínajících nadšenců) a Better mix (tým nadšenců, který si věřil, že bude o chlup lepší než Czech mix). V Ladies divison se za Česko pral ženský výběr pod názvem Red Lip Blennies. Jméno si tento tým vybral podle rybky s výraznými rty a jako jednotící prvek si všechny hráčky namalovaly pusy rudou rtěnkou, což na bazéně působilo docela nezvykle, ale pobavilo. Better mix (v překladu Lepší mix) dostál svému jménu a porazil Czech mix, který uzavřel výsledkovou listinu Open division. Czech men se dostali do elitní skupiny a v celkovém pořadí obsadili krásné šesté místo. Jak řekl kapitán týmu, Jiří Richta, koho šlo porazit toho jsme porazili, takže jsme s výsledkem spokojení. Finále Open divison se odehrálo mezi dvěma týmy z Nizozemska. První místo nakonec získal o generaci zkušenější tým Argonauta, ve kterém byli i vítězové historicky prvního mistrovství Světa v podvodním hokeji (1980, Kanada). V českém ženském týmu si zahrála dřívější hráčka českobudějovického klubu Serrasalmus, Jana Talbot, která již několikátým rokem žije v Tazmánii, kde také hraje podvodní hokej a svoje zkušenosti, naštěstí pro nás, předává do své domoviny. Red Lipped Blennies zúročily veškerou přípravu pod vedením Jany Talbot a obsadily skvělé druhé místo hned za týmem Hot shots!

BUD PIG CUP se řadí mezi přátelské turnaje, kde jde nejen o hru samotnou, ale také o setkání přátel a navázání nových kontaktů. Přesto si tento turnaj zakládá na přítomnosti profesionálních rozhodčích, kteří přímo ve vodě dohlíží na hladký průběh zápasu. Roli hlavního rozhodčího turnaje na sebe letos vzal Simon Talbot, který také v pátek večer vedl diskuzi na téma „Jak být lepším rozhodčím“. Té se zúčastnili jak začínající rozhodčí, tak řadoví hráči. Všichni měli jedinečnou příležitost probrat s ostatními a se Simonem svoje zkušenosti případně pochybnosti, vztahující se k pravidlům podvodního hokeje. BUD PIG CUP je založen na nadšení a úsilí mnoha lidí z řad samotných hráčů, ale také z jejich okolí. Ti všichni obětují nemálo svého volného času a energie tomu, aby byl turnaj pro všechny účastníky příjemným a vyhledávaným zážitkem. Podle ohlasů od zúčastněných hráčů tomu tak bylo i letos a my doufáme, že i napřesrok bude českobudějovická plovárna hostit bezmála tři sta nadšenců tohoto nevšedního sportu.

Fotodokumntace zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1230082594313153&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1312892062773673&type=3

19.05.2023 12:00 Svaz potápěčů České republiky
© Svaz českých potápěčů
Facebook Svaz českých potápěčů
Facebook Svaz potápěčů Moravy a Slezska
CMAS.org
HOME SPČR - Svaz potápěčů České republiky
CZECH  FINSWIMMING

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign